34. MESTNI OTROŠKI PARLAMENT

V sredo, 13. 3. 2024, nas je v veliki sejni sobi Mestne občine Ljubljana predstavljala Frida Bratuš iz 8. b, kjer je potekal 34. Mestni otroški parlament.

Frida Bratuš pred Mestno hišo

Tema Otroškega parlamenta je bila tudi letos, enako kot v preteklem šolskem letu, Duševno zdravje otrok in mladih.

Na začetku se je predstavilo delovno predsedstvo. Funkcijo podpredsednice je ponosno opravljala Frida Bratuš.

Delovno predsedstvo s Frido (druga z leve) je otvorilo 34. Mestni otroški parlament

Delovno predsedstvo s Frido Bratuš (druga z leve)

Srečanje se je pričelo s pozdravnimi nagovori povabljenih gostov, ki so podali svoj pogled na obravnavano temo:

• Jože Ruparčič, namestnik Varuha človekovih pravic RS,
  • Marija Fabčič, vodja Oddelka za predšolsko vzgojo in izobraževanje,
  • Breda Primožič Novak, predstavnica MOL in
  • Nina Balent, vodja programa OP za osrednjeslovensko regijo.

Mladi parlamentarci so na mestnem parlamentu imeli možnost predstaviti naj akcije, ki so jih izbrali na območnem parlamentu. Akcijo OŠ Prule z naslovom Z Aktivnostmi do sreče je uspešno predstavila Frida Bratuš. Parlamentarci so postavljali dodatna vprašanja, sledila je debata.

Frida predstavlja akcijo OŠ Prule

Predstavnike šol je pozdravil tudi župan Mestne občine Ljubljana, g. Zoran Janković. Odgovoril je na marsikatero vprašanje, nato pa je udeležence povabil k ogledu svoje pisarne.

Pogovor z županom

Mladi parlamentarci z g. Zoranom Jankovićem

Sledilo je glasovanje o predlogih tem za naslednji dve leti otroškega parlamenta. Izglasovani sta bili temi Različne oblike zasvojenosti in Motnje prehranjevanja.

Čestitke vsem parlamentarcem za uspešno delo. Fridi pa želimo veliko uspeha tudi na srečanju Regijskega otroškega parlamenta, ki se ga bo udeležila 28. 3. 2024 v Kranjski Gori.