Štipendije

Štipendije za deficitarne poklice, Zoisove štipendije, kadrovske štipendije

Informacije so dostopne na spletni strani Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada, kjer so objavljeni tudi javni razpisi.

• Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice je vsako leto objavljen najpozneje do konca januarja.

Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice za šolsko leto 2024/2025 je objavljen in dostopen na povezavi.

• Javni razpis za dodelitev Zoisovih štipendij je vsako leto objavljen najpozneje do konca junija.

Javni razpis za dodelitev Zoisovih štipendij za šolsko oziroma študijsko leto 2023/2024 je objavljen in dostopen na povezavi.

• Razpisane kadrovske štipendije za posamezno šolsko/študijsko leto so dostopne preko aplikacije Izmenjevalnica na  povezavi.

Podjetje LTH Castings: Razpis kadrovskih štipendij za šolsko/študijsko leto 2024/2025

Državna štipendija

Informacije so dostopne na spletni strani  Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

Štipendije za športnike

Razpisuje jih Olimpijski komite Slovenije.

Druge štipendije

Informacije o drugih štipendij so dostopne na spletni strani Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada Republike Slovenije:

• Štipendije državnih organov: razpisujejo jih nekatera ministrstva; spletna stran Ministrstva za javno upravo, Ministrstva za kulturo, Slovenske vojske
  • Občinske štipendije: razpisujejo jih nekatere občine
  • Štipendije nepridobitnih organizacij
  • Štipendije tujih ustanov