Prvošolci prvič v knjižnici

Učenci vseh treh oddelkov prvega razreda so že prvi in drugi teden pouka prišli obiskat šolsko knjižnico in izvedli prvo uro KIZ-a (knjižnično-informacijskih znanj). Tu so se spoznali s šolsko knjižničarko go. Andrejo Mišič, ki jim je predstavila knjižnico. Izvedeli so, kje se nahajajo knjige za cicibane in kakšna so pravila obnašanja v knjižnici.  Tudi knjižničarka se je veliko naučila od učencev, saj so ji drug za drugim hiteli pripovedovati, katera knjiga je njim najljubša.

Vsak učenec si je izbral barvo za svojo knjižnično izkaznico in s pomočjo svoje domišljije nanjo tudi nekaj narisal. Izkaznice je ob koncu skrbno spravila razredna učiteljica.

Preden so učenci odšli iz knjižnice, so ponovili, kaj so se naučili. Za darilo so dobili knjigo Korenčkov palček avtorice Svetlane Makarovič, ki jo letošnjim prvošolcem podarja Mestna občina Ljubljana. Knjižničarka jim je povedala, da te knjige ni potrebno vrniti, kot to običajno poteka v knjižnici.