PROSLAVA OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

V sredo, 7. 2., je šolska telovadnica za kratek čas dobila kulturni pridih, saj je v njej potekala proslava ob slovenskem kulturnem prazniku, Prešernovem dnevu. Tokrat je bila v ospredju Čebelica – tista, ki se piše z veliko začetnico. Spoznali smo namreč najstarejšo slovensko knjižno zbirko, pri kateri je izšlo že več kot štiristo knjig, ki so namenjene najmlajšim otrokom. Njen namen je, da z branjem najmlajši dobijo uvid v svet besed in ilustracij, s pomočjo katerih lahko pobegnejo v različne domišljijske svetove. Z branjem se tako z leti razvijamo v razmišljujoče, kritične in ustvarjalne osebe.

Prva urednica zbirke Čebelica, Kristina Brenkova, je ime izbrala prav zaradi njegove zgodovinske vrednosti. Čebelica je svoje ime dobila po zborniku Kranjska čbelica, kamor je med leti 1830 in 1848 svoje pesnitve objavljal France Prešeren.

Proslavo je dopolnila likovna razstava Čebelice, ki so si jo učenci ogledali med urami likovne umetnosti.

Ravnateljica OŠ Prule, Maja Mehle, je nagovorila obiskovalce ter namenila nekaj besed slovenskemu kulturnemu prazniku.

Voditeljici Zoja in Gala sta obiskovalce med prireditvijo seznanili s knjižno zbirko Čebelica ter z njeno povezavo s Prešernom in Kranjsko čbelico

Učenke 1. razreda so nam predstavile bibarijo Panj.

Petošolka Patricija nam je zaigrala na klavir.

Cici pevski zbor nam je ob klavirski spremljavi zapel pesmi Muca na klavir igra in Če bi se svet nazaj vrtel.

Četrtošolke so nam zaplesale.

Petošolke Iva, Zarja G., Zarja K., Mila, Katarina in Nika so vsaka s svojim instrumentom združile moči in nam zaigrale dve pesmi.

Max, Rian in Jakob iz 8. c so nam ponazorili Prešernovo pesem Apel in čevljar, na klavirju jih je spremljal Luka iz 6. c.

Erik, Julia in Maggie so se nam predstavili s solo pevskimi točkami.

Dekleta iz 6. b so nam skupaj zapele pesem Vsak po svoje.

Rose, Ela, Lia Mei in Neža so zaplesale.

Sedmošolka Daša je zapela pesem All of me, na klavirju jo je spremljala sošolka Manca.

Tudi Tijana iz 6. a nam je zaplesala, kasneje se ji je pridružila še Manca.

Vokalna skupina nam je zapela pesem Tisti ljudje, na kitari jih je spremljal Jakob.

Aljaž iz 5. b nam je deklamiral pesem Čebelica.

Kolaž fotografij