PRVOŠOLCI DOŽIVELI OTROŠKI BALET

Prvošolci so 15. 6. 2023 obiskali Opero in balet Ljubljana. To staro, čudovito hišo, s še bolj čarobno dvorano,  so mnogi obiskali prvič.

Ko so se posedli, so z nestrpnostjo pričakovali začetek otroške baletne predstave Picko in Packo. To je pravljica o dveh lumpih, ki sta s svojimi vragolijami jezila ljudi. Šaljiva, zabavna vsebina, izražena s plesnimi gibi, je pritegnila otroke, jih uročila. Spremljali so sedem zgodb, ki so jim bile znane, saj so jih poslušali že v šoli. Lumparije so obsodili, a hkrati uživali v njih, saj jih sami nikoli ne bi upali početi.

Večini učencev je bil prizor z nesrečnim učiteljem Rituperjem najljubši.

Na koncu so otroci močno ploskali, Picko in Packo pa sta jih pri tem spodbujala.

Mnoge je prvo srečanje z baletom pritegnilo in upamo, da bodo otroci radi zahajali v to kulturno ustanovo tudi kasneje.