GIBALNA PEDAGOGIKA S TRETJEŠOLCI

V sredo, 4. 10., četrtek, 5. 10., in petek, 6. 10., so tretješolci na Golovcu usvajali različna naravoslovna znanja skozi različne gibalne dejavnosti. Na poti do Golovca so opazovali drevesa, plodove in živali, ki se pojavljajo v jesenskem času. Nabiranje kostanja je bila ena izmed dejavnosti, pri kateri so vsi pokazali zdravo mero tekmovalnosti in se pri tem zelo zabavali. Posebno doživetje pa je bil vstop v »zeleno učilnico«, ki je bila ustvarjena iz naravnih materialov iz gozda. Pri samostojnem raziskovanju gozda so učenci poiskali »naravno« darilo za sošolca in se obdarili. Vsak razred je izbral ime plemena, nato pa so z glino ustvarili svojo barvo, s katero so napisali ali narisali zapovedi, ki bi veljale za njihovo pleme.

3. a

3. b