NAMENITEV DELA DOHODNINE OŠ PRULE

Spoštovani.

OŠ Prule ima ustanovljen šolski sklad, ki pridobiva sredstva s prispevki staršev, donacij in drugih virov. Z letom 2024 je na seznamu možnih prejemnikov dohodnine, zato lahko 0,3 % dohodnine, ki bi sicer šla v državni proračun, namenite Šolskemu skladu OŠ Prule. S tem se vaša dohodnina nič ne spremeni.

Vaša odločitev velja do preklica oz. spremembe prejemnika dela dohodnine.

Šolski sklad OŠ Prule pridobljena sredstva nameni za pomoč socialno ogroženim učencem pri plačilu šole  v naravi, dni dejavnosti, drugih dejavnosti  ter nadstandardnim programom in nadarjenim učencem.

Na 1. roditeljskem sestanku boste starši prejeli obrazec za namenitev dela dohodnine Šolskemu skladu OŠ Prule. Če boste želeli, boste obrazce izpolnili. Izpolnjene bo OŠ Prule poslala davčnemu uradu.

Obrazec lahko tudi sami natisnete, ga izpolnite in oddate v računovodstvu OŠ Prule. Po želji pa lahko zahtevo za namenitev dela dohodnine izpolnite preko sistema e-davki.

Vsem, ki boste namenili del dohodnine OŠ Prule, se najlepše zahvaljujemo.