POMEMBNE INFORMACIJE O ŠOLSKEM LETU 2024/2025

Pomembna novost šolskega leta 2024/2025 je, da bo na OŠ Prule oddelek učencev nižjega izobrazbenega standarda.  Želimo si, da bi se učenci na OŠ Prule počutili prijetno in sprejeto. Prepričani smo, da se bomo vsi skupaj potrudili, da se bodo uspešno integrirali na našo šolo in da bo zaradi njih OŠ Prule še bogatejša.

Vzgojno delovanje

K dobremu vzdušju in h kvalitetnemu delu v veliki meri pripomore upoštevanje dogovorov, pravil Šolskega reda in spoštljiv medsebojni odnos. V šolskem letu 2024/2025 bodo pričeli veljati posodobljeni dokumenti vzgojnega delovanja, ki bodo predstavljeni učencem na razredni uri in staršem na roditeljskem sestanku.

Jutranje varstvo bo od 6.15 dalje potekalo za učence, ki so vanj prijavljeni, in sicer v učilnicah 112, 113 in 104, za učence nižjega izobrazbenega standarda pa v matični učilnici 111. Učenci se vanj vključijo ob uri, ki ste jo starši navedli ob prijavi.

Podaljšano bivanje bo potekalo od zaključka pouka do 16.30, najprej v matičnih učilnicah oz. na igrišču, v kasnejših urah pa se bodo učenci združevali. Razpored združevanj bo viden pri glavnem vhodu.

Obvestilo za učence, ki v šolo prihajajo s šolskim avtobusom:

Vozni red šolskega avtobusa je objavljen na tej povezavi. Vozni red učencev, ki se vozijo s kombijem zaradi popolne zapore na Ižanski cesti, je objavljen na tej povezavi.

Interesne dejavnosti za učence 1. do 3. razreda bodo potekale ob sredah, 6. uro. Učencem bodo razredniki predstavili ponudbo, objavljena pa bo tudi na spletni strani šole (najkasneje 1. 9. 2024). Pričetek interesnih dejavnosti bo 16. 9. 2024.

Interesne dejavnosti zunanjih izvajalcev se bodo pričele izvajati 23. 9. 2024. Prijave bodo potekale preko spletne strani in neposredno med starši učencev in zunanjimi izvajalci.

Izbirni predmeti

V septembru je možna menjava izbirnih predmetov. V kolikor želi otrok zamenjati izbirni predmet, starši to pisno sporočite na naslov katja.kmetec@guest.arnes.si. Menjava je mogoča v primeru, da je skladna z urnikom otroka in da skupina izbirnega predmeta še ni zapolnjena.

Nacionalno preverjanje znanja

V šolskem letu 2024/2025 bo za učence 3., 6. in 9. razreda obvezno nacionalno preverjanje znanja. Dosežki učencev 9. razreda pri nacionalnem preverjanju znanja iz slovenščine in matematike bodo v primeru omejitve vpisa vplivali na razvrščanje kandidatov. Več informacij v zvezi s tem boste prejeli na roditeljskem sestanku.

Dobra komunikacija

Dobra komunikacija med šolo in starši je ključnega pomena. Starši boste pomembna obvestila razrednikov in vodstva šole dobivali po elektronski pošti preko eAsistenta, zato vas pozivamo, da si uredite osnovni, brezplačni paket (več informacij boste prejeli na roditeljskem sestanku).

Prenova šole

Datum pričetka prenove šole še vedno ni znan. Čim bo šola prejela informacije, boste o slednjih obveščeni.

Vse ostale informacije bodo učenci prejeli v šoli, starši pa na roditeljskih sestankih, ki bodo potekali za starše učencev:

• 1. razreda 4. 9. 2024 ob 16.30,
  • 2. in 3. razreda 10. 9. 2024 ob 16.30 ,
  • 4. in 5. razreda 10. 9. 2024 ob 17.30,
  • 6. in 7. razreda 5. 9. 2024 ob 16.30,
  • 8. in 9. razreda 5. 9. 2024 ob 17.30.

Pomembne informacije in utrinke različnih dogodkov bomo redno objavljali na spletni strani šole. Posebej vas opozarjamo na rubriko Za starše, zavihek Različne ponudbe za starše, ki je namenjen objavi različnih ponudb (šola ne preverja njihove kvalitete).

Vsem želimo uspešno in prijetno novo šolsko leto.