TEHNIŠKI DAN V 4. RAZREDU

Četrtošolci so pod vodstvom učiteljev Mladinskega tehnološko-raziskovalnega centra 404 spoznali obnovljive vire in trajnostni razvoj. Zanimiv tehniški dan se je odvijal v šoli v dveh različnih terminih. 4. b je bil na vrsti prvi, in sicer v sredo, 22. 11. 2023. Naslednji dan sta mu sledila še 4. a in 4. c.

Učenci so se udeležili dveh poučnih delavnic. Na prvi delavnici so spoznali koncept energije in pretvarjanja energije. Glavni cilj delavnice je bil razumevanje zelenih elektrarn in eksperimentiranje z njimi. Sledila je delavnica, na kateri so podrobneje spoznali električni krog ter posamezne komponente v njem. Seznanili so se tudi s pametnim rastlinjakom in z eksperimenti ugotavljali, kako deluje.

Dan dejavnosti je bil zelo uspešen, šolsko znanje pa nadgrajeno s praktičnimi primeri, ki bodo učencem olajšali učenje in razumevanje.