PODARI ZNAMKO SLOVENIJI ZA ROJSTNI DAN

Vsako leto zaključek pouka zaznamujeta dva zelo pomembna dogodka, ki časovno sovpadata – podelitev spričeval in obeleženje dneva državnosti. Letos je še posebej slovesno, saj naša domovina praznuje 30 let samostojnosti. Na ta dogodek so se intenzivne priprave začele že maja.

Učenci so sodelovali na likovnem natečaju Podari znamko Sloveniji za rojstni dan v organizaciji Muzeja pošte in telekomunikacij, ki je dislocirana enota Tehniškega muzeja Slovenije. Poustvarjali so motive, s katerimi bi predstavili Slovenijo. Med nagrajenci so tudi učenci naše šole.

Slovenija, od kod lepote tvoje? Ta napev bratov Avsenik nam je polnil misli, ko smo odkrivali naravno in kulturno dediščino, ki so jo učenci upodobili na razglednicah in voščilnicah, namenjenih naši domovini. Upodobljene lepote naše domovine krasijo notranjost naše šole.

Praznovanje je potekalo v razrednih mehurčkih.

Učence prve triade je v njihovih učilnicah na praznovanju obiskala tudi ga. ravnateljica in jim namenila nekaj besed ob zaključku šolskega leta in dnevu državnosti.

Ob 30. rojstnem dnevu Slovenije so učenci in učitelji naši državi namenili veliko lepih želja, voščil, misli …

Vse najboljše, Slovenija!