PIŽAMOVA BRADNA ZNAČKA

Kakšen bi bil vaš namišljen prijatelj ali prijateljica?

Učenci na razredni stopnji so imeli priložnost sodelovati na literarnem natečaju, ki so ga v okviru Pižamove Bradne značke razpisali v uredništvu revije Ciciban. Pisatelj, prevajalec in komik Boštjan Gorenc Pižama v reviji Ciciban predstavlja knjige, ki so mu všeč. Januarja je pisal o knjigi Tronci, ki jo je napisala Nataša Konc Lorenzutti. Predstavil je svojega namišljenega prijatelja Cufka, ki najraje bere navodila na etiketah. Otrokom je dal nalogo, da naj narišejo svojega namišljenega prijatelja ali pa mu napišejo pismo. Po prebranem odlomku iz knjige so se učenci lotili ustvarjanja svojih namišljenih prijateljev. Zanimive odzive učencev smo poslali v Cicibanovo uredništvo, ki se je odločilo, da jih objavi na spletu in/ali v reviji.

Izmed sodelujočih šol smo bili aprila izžrebani in nagrajeni z obiskom za prvo triado. Po zabavnem druženju, polnem zgodb, pa je učence v razredu čakalo prav posebno presenečenje. Vsak je prejel svoj izvod nove številke Cicibana.

Poglejte si nekaj utrinkov z dogodka.