EVROPSKI ŠPORTNI DAN

V šolskem letu 2021/22 se je naša šola vključila v projekt Evropski šolski športni dan.

Pridruženi smo mreži šol iz cele Evrope, ki so 23. in 24. septembra organizirale šolski športni dan z namenom promocije gibanja in športa med mladimi. Osnovni namen je predstaviti šport kot zabavno aktivnost in priložnost za druženje z vrstniki ter jih spodbuditi k redni športni dejavnosti.

Športni dan je sovpadal tudi z novim slovenskim državnim praznikom, imenovanim dan slovenskega športa, ki ga obeležujemo 23. 9. v spomin na prve dobitnike kolajn na OI za Slovenijo.

Športne vsebine so se izvajale na športnih površinah NK Krim. Učenci šestega in devetega razreda so po oddelkih odtekli kros, metali frizbi, vorteks in balinčke ter igrali nogomet, košarko in odbojko.

Na koncu je sledila še razglasitev rezultatov in podelitev medalj in nagrad najhitrejšim učenkam in učencem v krosu.

Najhitrejši trije pri dekletih in dečkih oddelkov šestega razreda:

Vita, 6. c, Ema, 6. a in Gaja, 6. a

Alen, Din in Enej, vsi iz 6. c-razreda.

Najhitrejši na krosu oddelkov devetega razreda:

1. mesto: Alja, 9. a

2. mesto: Dora, 9. c

3. mesto: Lena, 9. c

1. mesto: Gaber, 9. c, 2. mesto je dosegel Mark Lucij iz 9. b in tretje mesto si je pritekel Erin iz 9. a razreda.

Čestitamo!