KULTURNI DAN  ZA 1. RAZRED NA KONSERVATORIJU ZA GLASBO IN BALET LJUBLJANA

Gospa Suzana Rožmanec, organizatorka nastopa učencev glasbene šole na KGBL, vsako leto prijazno povabi prvošolce OŠ Prule na obisk v Veliko dvorano na Vegovi 7. Tudi letos jih je, in sicer 5. 4. 2023.

Tam jih na igriv in sproščen način popelje v svet resnih glasbil. Vsako glasbilo jim opiše in o njem pove kaj zanimivega.  Tako prvošolcem uro dolg koncert hitro mine.

Letos so se prvi predstavili plesalci baletne šole in zaplesali na skladbo Cvetoči travnik.

Za njimi je izrazno zaplesala mala zvončica.

Učenke in učenci glasbene šole ter njihovi učitelji so zaigrali in navdušili prvošolce. Le-ti so bili še posebej ponosni na glasbenika svoje šole. Kar dva sta bila med nastopajočimi. Najprej so se predstavila pihala.

Ali ste vedeli, da ima vsako godalo na sebi cel živalski vrt? Polža, kobilico, žabico in žimo iz konjskega repa. Učenci glasbene šole so zagodli.

Sledila so glasbila s tipkami.

Oglasila so se brenkala.

Zazvenela je poskočna skladba na tolkalih.

Zaključila so trobila, ki so otrokom še posebej zanimiva, saj so glasna.

V zahvalo gospe Suzani pa še šopek rožic, ki nikoli ne oveni. Učenci so ga izdelali namreč iz gumbov.

V šoli se učenci niso mogli odločiti, kaj jih je najbolj navdušilo, saj je bila vsaka točka na nek način posebna in zanimiva. Večinoma so rekli, da je bilo vse dobro. Zaigrali, zapeli in zaplesali so še sami in tako zaključili glasbeni dan.