IZ STAREGA NOVO

V petek, 29. 11. 2019, so prvošolci ustvarjali na tehniškem dnevu z naslovom Iz starega novo.

V šolo so prinesli najrazličnejše stare odpadne stvari in materiale, iz katerih so se v svojih učilnicah lotili izdelave zanimivih, ponovno uporabnih in dekorativnih izdelkov. Učenci so svoje izdelke najprej skrbno načrtovali, nato pa jih z veliko veselja oblikovali in sestavili ter pri svojem delu neizmerno uživali.

Načrtovanje izdelkov

Užitek ob izdelavi

Učenci so se ekološko ozavestili s tem, da so se naučili, da ni nujno, da stare stvari zavržemo, saj lahko z malo truda in domišljije iz njih ustvarimo nove, ponovno uporabne predmete.

Škatle, konzerve, cevi, zamaški … se lahko na primer spremenijo v domišljijsko igračo, stara nogavica pa lahko postane prikupen snežak.