KULTURNI DAN ZA UČENCE TRETJE TRIADE

V torek, 12. 11. 2019, so si učenci 7., 8. in 9. razreda v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma ogledali simfonično matinejo z naslovom Glasbene reke. Pred ogledom so učenci spoznali značilnosti sporeda in izvajalcev ter v ustvarjalnih delavnicah po predlogi z različnimi tehnikami ustvarili likovne izdelke na temo Glasbene reke. Devetošolci so eno uro namenili tudi pripravam za NPZ iz zgodovine.

Orkester Slovenske filharmonije je pod vodstvom dirigenta Slavena Kulenovića zaigral dva stavka iz Händlove suite Glasba na vodi. Nato je izvrstno zaigral skladbo Vltava skladatelja Bedřicha Smetane, ob kateri so baletni plesalci Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana navdušili z zanimivo koreografijo klasičnega baleta. Plesali sta tudi učenki naše šole, Zarja Reya in Taja Rehar. Malo manj je bila zanimiva skladba Ob Kolpi slovenskega skladatelja Danila Bučarja. Kombinacija klasičnega baleta in sodobnega plesa ter plesna zgodba baletnih plesalcev pa je osnovnošolce in srednješolce na duhovit način peljala skozi igriv Straussov valček Na lepi modri Donavi. Povezovalec Juš Milčinski je učence pritegnil z recitacijo lastne pesmi Vodovodni mož in z zanimivimi napovedmi skladb.