SIMBIOZA GIBA

V ponedeljek, 14. 10. 2019, so učenci 1. a-razreda v okviru nacionalnega projekta Simbioza giba prvič v letošnjem šolskem letu medse povabili svoje babice in dedke. Ob toplih pozdravnih besedah razredničarke Andreje Golob so učenci gostom z unikatnimi ropotuljicami najprej zaigrali zvočno uganko. Babice in dedki so kar hitro ugotovili, da gre za ljudsko pesem Lisička je prav zvita zver. Skupaj so jo zapeli. Po kratkem programu so učenci svojim starim staršem razdelili prisrčna origami knjižna kazala, ki so jih izdelali čisto sami. V njih so vložili  majhno presenečenje,  dober čaj, ki ga bodo lahko srkali ob branju zanimive knjige.

Zatem so se odpravili v veliko telovadnico. Vsi skupaj so se ogreli ob zanimivi gibalni igri atomčki ter s hudomušnimi gibalnimi vajami.  Gibalne igre so izvajali tudi na zanimivih postajah, ki so bile razporejene po telovadnici. Skupno druženje so zaključili z rajalno igro s pesmico Roke si podajmo. Ob slovesu so si obljubili, da se, kar se da hitro, zopet vidijo na kakšni drugi šolski prireditvi.