PROMETNE DELAVNICE ZA PRVOŠOLCE

Učenci obeh oddelkov prvega razreda so se v ponedeljek, 7. 10. 2019, v okviru tehniškega dne udeležili različnih prometnih delavnic, ki so jih izvedli moderatorji Zavoda Varna pot in so potekale v različnih prostorih OŠ Prule.

Učenci so se seznanili s pravilno uporabo varnostnega pasu ter se preizkusili v samostojnem pripenjanju.

Večina učencev je bila v pripenjanju z varnostnim pasom zelo spretna.

Vživeli so se v prometno zgodbo, pri kateri so prisluhnili različnim zvokom, ki jih lahko slišijo v prometu. Naučili so se, kako mora biti opremljeno kolo, ter spoznali nujnost uporabe kolesarske čelade.

Spoznavanje opreme kolesa

Na prometnem poligonu so se morali otroci znajti tako v vlogi voznikov kot pešcev ter ob tem upoštevati prometna pravila.

Učenci so v eni od delavnic igrali prometno tombolo. Za konec so tudi zapeli in zaplesali ob pesmi Adija Smolarja Na cesti nikdar nisi sam.

Prometna tombola

Skozi zabavne dejavnosti so prvošolci tega dne osvojili veliko znanja, ki jim bo kot začetnikom v prometu prišlo še kako prav.