UMETNIŠKA DELAVNICA VIJUGA, ČRTA, ZID

Učenci 1.-a razreda so se skupaj z učiteljicami Špelo Meglič, Jano Gamser in Sabino Bauer  v okviru pouka v Muzeju sodobne umetnosti udeležili umetniške delavnice z naslovom Vijuga, črta, zid. Delavnica je bila izvedena v produkciji Zavoda Federacija Ljubljana in v organizaciji  koreografinje, plesne pedagoginje in plesalke Snježane Premuš. Pri izvedbi in popotovanju prvošolcev v svet giba, ustvarjalnosti, domišljije, zavedanja prostora ter svojega telesa so pomagali tudi režiser Luka Škof, glasbenik Boštjan Perovšek ter scenografka Barbara Kapelj. Aktivno kroženje, vihranje, nagajivo vedoželjnost in otroški smeh je budno beležil fotograf Marcandrea.

Učenci so s pomočjo objektov, ki so bili minimalistično in abstraktno zasnovani, ustvarjali in zavzemali prostor in v domišljijskega pošiljali svoje zaznave. Le-te so se s prvinskim otrokovim čutenjem spremenile v različne zvoke, šepet, besedo. Kasneje so se ti zvoki vračali nazaj med njih in otroci so jim presenečeno sledili ter si želeli novih. Na podlagi preteklih izkušenj, spominov ter aktivne vključenosti v novo situacijo oz. dogodek so se ustvarjalno poigravali s črto. Črta je lahko postala meja ali neki drugi prostor. Tako so navdušeno ustvarjali novo zgodbo, reflektirano v njihovem gibnem izrazu. Nazadnje so občudovali tudi plesno izražanje Snježane Premuš in Luka Škofa.