Obvestilo o zaprtju šole

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bo šola od vključno ponedeljka, 16. 3. 2020, do nadaljnjega, zaprta.

Ker je takšna situacija za nas vse nova, vam v nadaljevanju podajamo nekaj informacij o organizaciji dela in komunikaciji v času zaprtja šole.

1. Organizacija dela v času zaprtja šole

V času, ko bo šola zaprta, bomo organizirali poučevanje na daljavo, ki bo seveda prilagojeno razmeram in ne bo enakovredno vsakdanjemu pouku. S tem namenom so vzpostavljene spletne učilnice, v katere bodo učitelji vložili pripravljeno tedensko gradivo.

Nekateri učitelji (predvsem mlajših učencev) bodo gradivo pošiljam vam, staršem, preko elektronskih naslovov. Ti vas bodo o tem obvestili sami.

Starše prosimo, da mlajšim učencem pomagate pri dostopu do gradiva.

Učence, katerih starši nimajo na voljo interneta, starši usmerite k branju učbenikov, reševanju nalog v delovnih zvezkih in branju knjig.

Vse učence bodo učitelji v petek, 13. 3. 2020, opozorili, naj domov odnesejo vse šolske potrebščine. Učenci, ki bodo ta dan odsotni, si bodo pomagali z drugimi viri (npr. spletnimi).

1. Komunikacija staršev s šolo

Starši lahko v času zaprtja šole komunicirate:

• Z razredniki preko eAsistenta ali preko službenih elektronskih naslovov, ki so objavljeni na spletni strani šole.
  • V nujnih primerih z vodstvom šole:

Kontakti:

Ravnateljica: Maja Mehle, elektronski naslov: maja.mehle@guest.arnes.si, tel. 041 742 870

Pomočnica ravnateljice: Katja Kmetec, elektronski naslov: katja.kmetec@guest.arnes.si, tel. 051 636 190

1. Komunikacija šole s starši.

Vsa obvestila bodo objavljena na spletni strani šole.

V primeru nujnih obvestil vam bomo slednja posredovali preko eAsistenta in elektronske pošte. Tiste starše, ki nimajo ne enega ne drugega, bomo obveščali preko SMS sporočil.

Na zgoraj opisane načine vas bomo obvestili, kdaj se šola ponovno odpre.

Gotovo se vsi zavedamo, da ne gre za šolske počitnice, pač pa za preventivni zdravstveni ukrep zaradi nastale situacije. Verjamemo, da boste starši poskrbeli za ustrezno varnost svojih otrok, mi pa se bomo potrudili za njihovo zaposlitev. Gotovo ukrep prinaša različne posledice, tudi negativne, ki pa so v primerjavi z zagotavljanjem zdravja in varnosti zanemarljive.

Ravnateljica: Maja Mehle