NA PRIREDITVI »KOLESARSKI KROG« TUDI NAŠI ŠESTOŠOLCI

V okviru vsakoletnega Evropskega tedna mobilnosti je bil v septembru med številnimi drugimi prireditvami v Ljubljani tudi letos organiziran »Kolesarski krog«.

Namenjen je osnovnošolcem, ki so opravili kolesarski izpit in dokazali, da se lahko že samostojno vključujejo v promet.

Šest izžrebanih učencev 6. razreda (po dva iz vsakega oddelka) se je na kolesih podalo na krožno pot po kolesarskih stezah mestnega središča. Ustavili so se na devetih izobraževalnih točkah, na katerih so izvedeli mnogo zanimivega in koristnega o varnem kolesarjenju, zdravem načinu življenja in prvi pomoči.

Prva postaja na Prešernovem trgu

Temeljni postopki oživljanja

Na postajah je bilo res zelo vroče.

Učenci so izvedeli, kaj pomeni »pravilo sence«. Ko je tvoja senca tako dolga kot ti ali celo krajša, se raje umakni v senco. Če ne gre drugače, pa poskrbi za ustrezno zaščito: ohlapna dolga in svetla oblačila, pokrivalo, in sončna očala.

Na štartu »Polževe vožnje« pri OŠ Prežihovega Voranca

Najspretnejši »polž« je dobil tudi praktično nagrado