KORONAVIRUS

Plakat_o preprecitvi  sirjenja

Plakat sum_na_okužbo_s_koronavirusom

3. Elektronski naslov MIZŠ,

namenjen vsem deležnikom v VIZ glede preventivnih ukrepov, povezanih s koronavirusom

vprasanja.mizs@gov.si

4. Pomoč

4. 1 Varstvo otrok

4. 2 Pomoč v obliki hrane, šolskih potrebščin

Spoštovani starši,

zaradi razmer, v katerih se je znašla Slovenija, se soočamo s številnimi izzivi, ki jih rešujemo s skupnimi močmi.

V primeru, da (zaradi izpada pomoči vašim otrokom, ki so jo prejemali v šoli) potrebuje naš učenec pomoč v obliki hrane in drugih osnovnih ali šolskih potrebščin, to sporočite na maja.mehle@guest.arnes.si med 8.30 in 15.30.

Ostanite zdravi!

Šolska svetovalna služba

4. 3 Duševno zdravje, premagovanje stisk

Na spletni strani NIJZ so objavljene številke strokovnjakov s področja duševnega zdravja, ki so v času epidemije koronavirusa na voljo za brezplačne razbremenilne pogovore.

Priporočila kliničnih psihologov – napotki za premagovanje socialne distance in drugih izrednih situacij v povezavi z epidemijo

Kako otrokom predstaviti Covid-199 (priporočila kliničnih psihologov)