KAZINO PRULČEK

V sredo, 12. 6. 2019, so učenci 9. b valeto zaključili z obiskom kazinoja.

Ni jim bilo treba hoditi daleč, kazino Prulček je bil namreč premierno odprt kar v prostorih OŠ Prule, natančneje v matematični učilnici.

Od ideje do izvedbe

Pri obravnavi verjetnosti so devetošolci v skupinah raziskali različne kazinojske igre. Izračunali so, kolikšna je verjetnost dobitka pri posamezni igri in temu ustrezno postavili  ceno igre ter vrednost dobitka. Upoštevali so osnovno načelo kazinoja, da so vrednosti dobitkov vedno postavljene tako, da zmaguje kazino in ne obiskovalci. Igre so testirali na sošolcih. Ko se je izkazalo, da so zneski pravilno postavljeni, je napočil čas za odprtje kazinoja.

V KAZINO PRULČEK so učenci povabili obiskovalce valete – starše, učitelje in druge delavce šole ter učence. Ker v igri ni bil pravi denar, pač pa le natisnjeni bankovci, so se obiskovalci kazinoja sprostili, se prepustili čaru hazarderstva in se nadvse zabavali.

Preizkusili so se lahko pri igranju rulete, binga in pokra.

Ugibali so cene predmetov. V pomoč so imeli števke, ki so jih morali zapisati v pravilnem vrstnem redu. Izkazalo se je, da to še zdaleč ni enostavno.

Kazino je združil učence, učitelje in starše.

Vrhunec večera je bil trenutek, ko se je kolo sreče ustavilo na polju z glavnim dobitkom, na katerem je pisalo: AVTO!

Srečni lastnik novega avtomobila

Najpogumnejši obiskovalci so se pomerili v strateški igri Kdo premaga Donglianga? Odgovor je še vedno isti: »Nihče!«

Poskrbljeno je bilo tudi za tiste, ki so denar (pre)hitro izgubili, saj so imeli na voljo igro M&M bonboni. Tudi ta temelji na poznavanju načel verjetnosti in bolje kot so jih obiskovalci poznali, hitreje so pojedli svoje bonbone.

V kazinoju pa je potekalo tudi vedeževanje. Vedeževalka Dora je vsakokrat telepatsko uganila znak, ki se je skrival pod rezultatom, ki ga je izračunal vsak obiskovalec, potem ko si je predhodno izbral poljubno dvomestno število.

Ob koncu so si lastniki KAZINOJA PRULČEK meli roke.

Dobiček je bil zelo visok, kar je pomenilo, da so bili matematični izračuni pravilni. Poleg utrjevanja verjetnosti in odlične zabave je kazino učencem ponudil življenjsko pomembno spoznanje: STRAN OD KAZINOJEV, RAZEN ČE SMO SAMI NJIHOVI LASTNIKI. Verjetnost dobitka je bistveno premajhna, da bi lahko tvegali.

Naj vam zaupamo še zmagovalno kombinacijo …

… in MALE SKRIVNOSTI VELIKIH MOJSTROV IGER NA SREČO.