NARAVOSLOVNI DAN PETOŠOLCEV

V četrtek, 28. 5. 2020, so si petošolci pričarali naravoslovni dan kar doma. Preko video posnetkov in diaprojekcije so spoznavali značilnosti Ljubljanskega barja in zanimivosti skozi različna obdobja, spoznavali so svet živalstva in rastlinstva ter zaščitene vrste. Poleg tega so se podučili tudi o prvih prebivalcih – koliščarjih, njihovem življenju, s čim so se ukvarjali, kje so živeli, kako so izdelali najstarejši voz, kako je nastala prva žvečilka in še in še.

Učenci so znanje z lastno ustvarjalnostjo, domiselnostjo in inovativnostjo prikazali na različne načine. Izdelali so kolibo koliščarjev, najstarejši voz ali pa tudi zloženko o Ljubljanskem barju z vsemi značilnostmi in posebnostmi.

Foto utrinki pričajo o tem, da jim je šlo delo prav odlično od rok ter da so pri tem tudi uživali.