METULJ

Prulski petošolci so se pridružili prejetemu vabilu in na podlagi priloženih navodil in brezmejne izvirnosti ustvarili čudovite kreacije, ki bodo vsem prinesle upanje in pozdrave.

Vabilo so zapisali na spletni strani OŠ  Slave Klavora v Mariboru in s tem pozvali vse, da z nekaj kreativnosti in dobre volje ustvarijo metulja in ga pošljejo v svet:
“Dragi učenci, starši, stari starši, učitelji, ravnatelji, dragi vsi! Povežimo se in stopimo skupaj! Povej prijatelju, da misliš nanj, da mu želiš le najboljše in da mu pošiljaš upanje. Povej to celemu svetu. Kako? Pošlji v svet metulja upanja. Metulj na tvojem oknu ali balkonu bo pozdravil in razveselil tvoje prijatelje, znance, sošolce, učitelje in cel svet!”

Si tudi za? Skupaj zmoremo!

POTREBUJEMO:

• BEL PAPIR
  • SVINČNIK
  • ŠKARJE
  • LEPILO
  • ŽICO
  • LESENO PALICO
  • BARVICE (FLOMASTRE, BARVNI PAPIR …)

1. KORAK

Papir prepognemo. Nanj narišemo obliko polovice metulja in izrežemo.

1. KORAK

Papir razgrnemo in na obeh straneh pobarvamo/okrasimo metulja.

Da bosta krili res enaki/simetrični, si pomagamo tako, kot kaže slika (prepognemo in barvamo naprej na oknu).

1. KORAK

Prilepimo tipalke. V sredino obeh kril prilepimo palico in tipalke. Krili zlepimo in metulja pritrdimo na prosto.

1. KORAK

Metulja pritrdimo na okno, kjer ga bodo videli vsi.

Metulj POZDRAVLJA PRIJATELJE, ZNANCE, SOŠOLCE, UČITELJE, VSE in jim sporoča : “JAZ SEM DOBRO, BODI ZDRAV, OSTANI DOMA.“

In še izziv! Nekaj metuljev si oglejte v galeriji petošolcev spodaj in ugotovite, ali sta krili res enaki/simetrični?

“Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš ujeti; če pa mirno obsediš, lahko sede nate.” (Neznani avtor)